28 myśli na 28 urodziny

Blog lifestylowy z Bielska-Białej Kreujerzeczywistosc.com

Nadszedł mój ulubiony dzień w roku – moje urodziny! Co prawda wypadły w Wielki Piątek, więc hucznego świętowania nie będzie, ale na pewno odbiję sobie po Świętach. Mam 28 lat i z tej okazji spisałam 28 najważniejszych myśli, jako prezent dla siebie i mam nadzieję dla Was. 

Lubię swój wiek

Czasu nie zatrzymasz, więc warto pogodzić się ze swoim wiekiem i cieszyć się nim. Im jestem starsza tym bardziej cieszą mnie małe rzeczy, jestem bardziej świadoma i lepiej znam siebie więc wiem, co jest mi potrzebne do szczęścia.

Fajnie mieć męża

Co prawda wiele nie zmieniło się od momentu ślubu, to jednak lubię mieć męża. Jest najlepszy na świecie, jest moim wsparciem, zawsze mogę na niego liczyć, a jako bonus – noszę przepiękną obrączkę 😉

Rodzina

Największą wartością w życiu jest rodzina i miłość. Czas spędzony z najbliższymi docenia się bardziej, zwłaszcza kiedy nie można mieć tego na co dzień.

Blog lifestylowy z Bielska-Białej Kreujerzeczywistosc.com

Zdrowie

Zdajemy sobie sprawę jak dobrze być zdrowym, dopiero w momencie, kiedy jego stan się pogarsza. Lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego warto robić badania profilaktyczne, prowadzić zdrowy tryb życia oparty na zbilansowanej diecie.

Miłość do zwierząt

Jeśli prawdziwie kochasz zwierzęta przejdź na wegetarianizm. Podjęcie takiej decyzji uważam za jedną z najlepszych w życiu. Świadomość, że nie przykładam swojej cegiełki do cierpienia żadnych istot i dewastacji środowiska jest budująca. Zawsze można zrobić też coś więcej, dlatego zachęcam do wspierania fundacji pro zwierzęcych, adopcji zwierząt, odwiedzania schronisk.  

Świadomy wybór i własne zdanie

Tyczy się to każdego obszaru życia, od wyboru żywności, ubrań, po pracę, partnera czy styl życia. To ty decydujesz, więc rób to mądrze, a przynajmniej zastanów się, dlaczego wybierasz tak, a nie inaczej. Miej własne zdanie i nie bój się go wypowiadać. Nie musisz myśleć jak wszyscy, masz prawo do odmiennych poglądów i nie bój się tego.

Blog lifestylowy z Bielska-Białej Kreujerzeczywistosc.com

Realizowanie pasji i podróżowanie

Pasje poza pracą są sposobem na ciekawe życie i elastyczne podejście do wielu spraw. Poza tym pozwalają się rozwijać. Nie wyobrażam sobie życia bez sportu, jazdy na desce czy wypadów w góry. W tym roku spróbuję wielu nowych rzeczy i liczę, że odkryję nowe zajawki. Również w tym punkcie chcę wspomnieć o wartości podróżowania. W końcu warto zbierać wspomnienia, a nie tylko rzeczy. 

Zawsze jest jakieś wyjście

Choćby i zakopać się w 5 metrowym przysłowiowym gó*nie, to nie ma sytuacji bez wyjścia. To zdanie jest tak oczywiste, że aż głupie, jednak w sytuacjach kryzysowych warto o tym pamiętać.

Wszystko ma swoją przyczynę

Mocno w to wierzę. Wielu wydarzeń, które miały miejsce do moich 28 urodzin nie planowałam, a jednak ich efektem było to, że znalazłam się w dobrym miejscu i czasie. Wielu coachów nie zgodzi się pewnie z tym stwierdzeniem, ale mój przypadek pokazuje, że jak coś ma się wydarzyć, to po prostu tak będzie i już.

Aktywność fizyczna 

Przyjemność, a nie obowiązek i przede wszystkim jedna z najważniejszych części mojego lifestylu. Trenowanie jest dla mnie sposobem na oderwanie się od wszystkiego. Nawet najtrudniejszy trening już mnie nie męczy jak kiedyś, a jest źródłem ogromnej satysfakcji i daje mi niewyobrażalną siłę.

Praca z pasji

Pisałam o tym nie raz, że idealnej pracy warto szukać do skutku. Kiedy praca płynie z prawdziwej pasji i jest dopasowana do naturalnych predyspozycji, jest po prostu przyjemnością i nie ma szansy na wypalenie zawodowe (przynajmniej tak mi się wydaje, zobaczymy za 10 lat). 

Mieszanie alkoholi

Taka złota myśl z cyklu tych oczywistych, ale powinna być powtarzana co roku od 18 roku życia. Mieszanie alkoholu zawsze kończy się źle nie tylko w dniu imprezy, bo i kac wtedy niemiłosierny.

Schematy i normy

Pamiętaj, że jeśli 99% ogółu myśli w konkretny sposób, nie musi to być słuszne. Warto analizować sytuację i przewidywać skutki. Taka myśl towarzyszy mi w sumie od jakiegoś czasu, związana była pierwotnie z tematem wychowania dzieci, które są karcone i przywoływane do porządku tylko dlatego, żeby nie przeszkadzały zmęczonym “dorosłym”. Podobno (nie wiem tego, nie mam też dzieci, przywołuję tylko myśl, którą czytałam w artykule coachingowym) to mocno ogranicza sposób kreatywnego myślenia i możliwość nauki poszukiwania indywidualnych zachowań.

Nie ma się co przejmować

Większość rzeczy, którymi się przejmujesz, nie jest tego warta i po prostu nie ma większego znaczenia. Spójrz na sytuację z boku, oceń ją racjonalnie i zastanów się jeszcze raz, czy aby na pewno jest tak źle.

Pozytywne nastawienie czyni cuda

Z uśmiechem na twarzy działa się lepiej, żyje się lepiej i można zrobić więcej. Nie praktykujesz – zacznij koniecznie!

Blog lifestylowy z Bielska-Białej Kreujerzeczywistosc.com

Marnowanie czasu

Nie chciałabym dowiedzieć się, ile cennego czasu zmarnowałam w swoim 28- letnim życiu. Na pewno dużo. Teraz zwracam na to większą uwagę i staram się maksymalnie wykorzystywać każdy dzień.

Jeśli czegoś chcesz, zdobądź to

U mnie to działa.

Jeśli coś trzeba zrobić – zrób to

Proste i związane z punktem o marnowaniu czasu. Zamiast chodzić w kółko i kilka godzin zabierać się za coś, zrób to od razu, a zdążysz zrealizować 3 razy więcej.

Własne priorytety

Nie realizuj założeń innych ludzi. Znajdź własne priorytety i cele, a wtedy poznasz czym jest satysfakcja z działania, zajawka i brak zmęczenia mimo ciężkiej pracy.

Możesz mieć więcej niż jedno miejsce na ziemi

Nie ma sensu przywiązywać się do jednego miejsca. Możesz pokochać ich wiele. Ja przeprowadzałam się już w kilka odmiennych regionów, a wciąż jest kilka miast, w których byłabym gotowa zamieszkać.

Powielanie błędów

Niby to oczywiste, że tego nie chcemy, a jednak się zdarza. Trzeba mieć to na uwadze i w sytuacjach, kiedy możemy powtórzyć błąd (z własnych doświadczeń lub wyniesione z przeszłości, np. z domu), należy być czujnym i odpowiednio zareagować.

Życie jest nieprzewidywalne

Jest to fascynujące, ale nie wszystko w życiu można przewidzieć, a wręcz warto pozwolić na to, żeby działo się coś nieplanowanego.

Warto pomagać

Karma, po prostu karma.

Osądzanie ludzi

Powierzchowne ocenianie ludzi to szczyt głupoty, braku szacunku do innych i jest to po prostu słabe i żałosne. Jeśli tak się postępuje oznacza to problemy z samym sobą. Proste.

Rozwiązania

Zazwyczaj istnieje więcej niż jedno dobre rozwiązanie. Dlatego warto analizować i wybierać świadomie, a jednocześnie otwarcie.

Warto ufać

Warto ufać ludziom, być otwartym na ludzi, a przede wszystkim słuchać zamiast mówić.

Intuicja

Ufaj swojej intuicji, ona często podpowiada słuszne rozwiązanie i działanie.

Blog lifestylowy z Bielska-Białej Kreujerzeczywistosc.com

Każdy sam kreuje swoją rzeczywistość

To najważniejsze przesłanie, które kieruję do siebie i do Was w tym wpisie. Każdy ma co, na co się odważy i co sam sobie wykreuje, a dobra materialne nie są najważniejsze w tej rzeczywistości.

To chyba byłaby na tyle. Może te wnioski przydadzą się akurat Tobie?

Wszystkiego najlepszego dla Was w tym ulubionym dla mnie dniu w każdym roku.

Share
  • Wszystkiego najlepszego 🙂 Post na pewno przyda się każdemu z nas. A przynajmniej ja dużo z niego wyniosę. Choć nie mam za sobą tylu wspaniałych lat, już dziś zauważam większość z opisanych zagadnień. Bardzo mądrze napisane. Pozdrawiam.

  • Kasia, jeszcze raz wszystkiego najlepszego! Bardzo fajny wpis, od razu pojawia się uśmiech 🙂 Warto pamiętać o tym wszystkim, szczególnie wtedy gdy robi się trochę trudniej i to właśnie moje życzenia dla Ciebie 🙂