Pierwsza kampania reklamowa na Instagramie – wyniki

Od kilku tygodniu w Internecie było głośno na temat Instagram Ads. Czekałam, czekałam, a panel w Power Editorze sprawdziłam kilka razy dziennie. W końcu nadszedł ten dzień, pojawił się w nim oczekiwany format! Sprawdźcie jakie wyniki udało mi się uzyskać.

Pierwsza kampania na Instagramie to próba, sprawdzenie jakich wyników możemy oczekiwać po danym formacie, jak na reklamę zareaguje grupa docelowa, jakie są możliwe zasięgi, itd.

Pewnie widzieliście już przynajmniej kilka tutoriali pokazujących krok po kroku jak uruchomić taką kampanię, jeśli jednak ktoś jakimś cudem to przeoczył to pamiętajcie: reklamę na Instagramie uruchamiamy przy użyciu Power Editora.

Pierwszym krokiem będzie przede wszystkim połączenie konta Facebookowego z profilem na Instagramie. Po wejściu na fan page, wejdź w ustawienia i po prawej stronie wybierz opcję REKLAMA NA INSTAGRAMIE, tam aktywujemy połączenie z Instagramowym profilem.

Następnie przechodzimy do Power Editora (przez Google Chrome), w celach kampanii wybieramy ‘Kliknięcia przekierowujące do witryny’, na etapie zestawu reklam wybieramy umiejscowienie ‘Instagram’.

Moje pierwsze wyniki kampanii

Przeprowadziłam dwie kampanie o budżecie 50 zł każda (15$).

Grupy docelowe – mężczyźni w wieku 13-64, mieszkający w danym kraju.

Dwie kampanie ze względu na dwa języki reklamy angielski i arabski.

Wyniki ogółem

Kampania na Instagramie wyniki

Kampania na Instagramie wyniki CTR

Przy takim samym budżecie zasięg w języku angielskim jest 80% razy większy, CPC 80% niższy. Liczba kliknięć jest większa również o 80%. CTR jest na podobnym poziomie.

Dodatkowo 90% odbiorców wyświetliło reklamę na Iphone, 5% smartfon, 1% na tablecie (Wyniki niemal identyczne w dwóch przypadkach).

Grupa docelowa zgodna z wyznaczoną- 100% w określonym kraju, języku i wieku. Co ciekawe, najczęściej w reklamę klikały grupy 25-34 lata.

Reklama na Instagramie wiek

Reklama na Instagramie jest póki co bardzo opłacalna, jednak wciąż zależy do jakiej grupy docelowej chcecie dotrzeć. Dla porównania ostatnio w podobnym budżecie reklama kierowana do tej samej grupy docelowej na Facebooku osiągnęła wynik 0,02$ za przekierowania do strony. Czyli wynik również bardzo dobry, a CTR znacznie wyższy – 15%.

Jeśli tylko grupa docelowa będzie odpowiednia, ja na pewno będę wykorzystywać reklamę na Instagramie. Póki co opcje są ograniczone, szkoda, że nie ma reklam na pozyskiwanie obserwujących.

 

A wy macie już za sobą pierwsze doświadczenia z Instagram Ads? Jakie wyniki osiągnęliście? Dajcie znać!


http://kreujerzeczywistosc.com/ blog by KR

Share